Kraina Tysiąca Jezior

Wokół wsi rozciąga się Puszcza Piska, która swoim obszarem obejmuje 100 000 ha i jest drugim co do wielkości kompleksem leśnym w Europie. Puszcza jest domem dla wielu gatunków ptaków i zwierząt, a także jest siedliskiem dla chronionych i rzadko spotykanych roślin.

W odległości około 200 m od Osiedla Binduga znajduje się Jezioro Nidzkie, uważane za jedno z najpiękniejszych jezior w Polsce. Do dziś pozostaje ono jednym z najbardziej dziewiczych akwenów w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.

Aktywny wypoczynek

Okolica Osiedla to raj dla miłośników przyrody, amatorów spacerów i wycieczek rowerowych oraz wszystkich, którzy lubią spędzać czas nad wodą i oddychać czystym powietrzem, rozkoszując się ciszą i pięknem krajobrazu. Tuż przy Osiedlu Binduga usytuowana jest marina.

Każdy miłośnik spacerów, jazdy na rowerze, nordic walkingu, w lecie pływania, żeglarstwa , kajakarstwa, wędkarstwa, zimą – nart biegowych, znajdzie tu coś dla siebie.

Port Krzyże

Bezpośrednio w Krzyżach znajduje się przystań jachtowa, a następna w odległości 4 km, Pod Dębem.

W przystaniach można wypożyczać jachty albo cumować własne.

W Krzyżach znajdują się 2 bary restauracyjne, które są czynne tylko w sezonie letnim: od maja do września. W odległości 4 km od Bindugi, Pod Dębem znajduje się restauracja czynna cały rok.

Polecamy Państwu także wyśmienitą, całoroczną restaurację “U Aleksandra”, zlokalizowaną w Gałkowie - 16 km od Krzyży.

Lokalizacja

W odległości około 50 km od Osiedla Binduga znajduje się Port Lotniczy Olsztyn-Mazury z regularnymi połączeniami do Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Londynu, Berlina oraz Monachium.